Вишиті рушники, серветки


Рушники і вишиті скатертини - вироби глибоко символічні, багатозначні. Створені за законами мистецтва, вони не тільки прикрашають повсякденний побут, але і є символічним нагадуванням про невидимі зв'язки, що з'єднують кожну людину з її родом, предками. Можна сміливо говорити, що візерунки, вишиті на рушниках і скатертинах - це зашифрована повість про життя народу, природу, людей.

Діапазон використання українських рушників був дуже широким, хоча вони вкрай рідко використовувалися за прямим призначенням - як рушники.

Як обрядовий атрибут українські рушники і скатертини були присутні у всіх сімейних обрядах і ритуалах (родинах, заручинах, весіллях).

Обряд родин (вшановування матері з новонародженим) особливо насичений обереговими атрибутами, оскільки вони повинні були забезпечити життя і здоров'я незахищеним перед вражими силами - немовляті і матері. Серед атрибутів величезне значення мали і рушники.

Різноманітність рушників та обрядового хліба становили етнічну особливість українського весілля. На всіх її етапах рушник виступав як один з головних етнічних атрибутів.

Про важливість рушника у весільній обрядовості свідчать окремі назви. Наприклад, сватання в деяких регіонах України називалося узяттям рушників або віддачею рушників (Кіровоградська область), рушниками (Харківська область), подаванням рушників (Київська область). Атрибутами сватання і знаком згоди дівчини на заміжжя були рушники, пов'язані сватам, або хліб, піднесений сватам на рушниках. У деяких регіонах України рушниками називали не сватання, а заручини - перший весільний обряд, який мав юридичну силу при вінчанні. Обрядове зв'язування рук нареченого і нареченої проводив старший староста. Він накривав хліб рушником, на нього клав руки нареченого, нареченої і всіх присутніх родичів, зв'язував рушником, примовляючи: «Не в'яжеться вузол, а в'яжеться слово». Після цього староста розв'язував символічний вузол, а наречена перев'язувала сватів рушниками і обдаровувала усіх присутніх сорочками, скатертинами або хустками. 


Вишиті рушники та серветки

Рушник Червона калина
Рушник Червона калина
Машинно-ручна робота, льон 100%, рішельє, гладь
вишитий рушник
Рушник Квітковий віночок
Машинно-ручна робота, льон 100%, рішельє, гладь

Машинно-ручна робота рушник
Рушник Маки
Машинно-ручна робота, льон 100%, рішельє, гладь
Рушник Класичний орнамент
Рушник Класичний орнамент
Машинно-ручна робота, льон 100%, рішельє, гладь

Вишиті рушники та серветки

Вишиті рушники та серветки купити

Вишиті рушники київ

Вишиті серветки

купити рушник

рушник вишитий

вишиті серветки замовити

Вишиті рушники та серветки київ

<< Назад