Українська вишиванка - потужний оберіг


Ще з давніх часів український народ вбачав у вишитому одязі певне сакральне значення. Люди вірили, що вишиванка може надійно захистити від злих духів, пристріту, хвороб та різних недугів, а до того ж принести великий успіх. На думку наших предків, кожен візерунок на вишиванці мав якесь значення. 

Пращури передавали вишиванку із покоління в покоління та берегли її як цінну сімейну реліквію. В давнину вишиванка була частиною приданого нареченій, і без неї не обходилося жодне свято. 

Сьогодні українська вишиванка пережила суттєві метаморфози. Навіть якщо порівняти вишиті блузи, створені 100 та 200 років тому, ви побачите різницю. Але у кожній вишиванці залишається один незмінний елемент - орнамент. Зрозуміло, що до нас дійшли не всі. Візерунки, які залишили нам наші пращури, символічні. Ми спробуємо їх розшифрувати, що допомогти вам правильно підібрати вишиванку. 

У давнину всі візерунки використовувалися для певних цілей, завжди якось трактуючись. Найпоширенішим орнаментом на вишиванці є ромб, адже він вважається найсильнішим захистом від злих духів. Найчастіше розміщується на манжетах та горловині, аби запобігти проникненню нечистої сили в душу. Також ромби для давніх слов'ян були знаком богині Землі і символізували родючість. 

Також на українських вишиванках часто зображувалися символи двох стихій - сонця та води. Така традиція з'явилася надзвичайно давно, ще за часів язичництва, коли наші предки жили у єднанні з природою, сповідуючи культ матінки-землі і природних стихій. Символи стихій означали енергію батька та матері. Восьмикутна зірка або квітка символізує матір та продовження роду. Вона часто зображується на вишитих рушниках для молодят.

Любов та плинність життя ілюструє листя хмелю. Воно також ідеально підходить для весільних рушників. Троянда (ружа) та калина - символ міцного кохання та подружнього життя. 

Мак покликаний захищати власника вишиванки від злого ока та від нечистої сили. Дуб приносить силу та непереможність в бою. Калина символізує молодість та красу. 

Замовити оригінальну українську вишиванку можна в нашому інтернет-магазині ТМ "Скиба". Ми пропонуємо великий вибір оригінального вишитого одягу для чоловіків, жінок та дітей. Такого широкого асортименту ви не знайдете ніде. Обіцяємо індивідуальний підхід до кожного покупця та лише якісну продукцію. Запрошуємо ознайомитись із каталогом просто зараз. Оплата зручним способом. Здійснюємо доставку по всій території України. 

Телефонуйте і замовляйте, шановні клієнти!